• CardioBOX
    Cardio/silový trénink, boxuje se do závěsných pytlů, dokonale odreagovává!

Cardiobox - ostrava


CardioBOX - Promo video

Jak CardioBOX vypadá?

Tento nekontaktní sport lidé provozují nejčastěji v posilovnách a fitness studiích. Nutným vybavením pro cvičení CardioBOX jsou boxerské rukavice, boxerský pytel a omotávky rukou (bandáže). Při lekcích se využívá kombinací úderů vycházejících z boxerských technik, spolu s posilováním, podobně jako v aerobiku. 

Často se tedy můžeme setkat se spojením boxu, aerobního tréninku a posilování. Toto spojení odlišných sportů se stalo velice oblíbenou součástí tréninkových lekcí ve fitness. Je oblíbené hlavně pro svoji vysokou účinnost při redukování nadváhy. Trénink začíná zahřátím a protažením svalů. Na počátku je vykonáván středně vysokou intenzitou, bez vzniku kyslíkového dluhu poté následuje větší zatížení – sprint.

Účelem cvičení je prevence kardiovaskulárních onemocnění. Celé cvičení pomáhá životosprávě člověka. Dalším důležitým faktorem CardioBOX je uvolnění nahromaděného stresu z práce či studia. Dalším a neméně důležitým faktorem je naučení se základů sebeobrany, kterou mohou účinně provádět muži i ženy všech věkových kategorií.

Cvičení trvá asi 50 minut a za tu dobu se dá spálit dokonce až 3140 kJ. Záleží na intenzitě tréninku a vaší dovednosti. 

LEKTOR: Tereza Kucková

CERTIFIKACE: Fitness instruktor II.

FYZICKÁ NÁROČNOST: Střední/Vysoká

CHOREOGRAFICKÁ NÁROČNOST: Nízká