• DeepWORK®
    Funkční holistický trénink, procházející energetickými fázemi, makačka i relax v jednom!

deepwork® - ostrava


DeepWORK® - Promo video

Jak DeepWORK® vypadá?

DeepWORK® je funkční holistický skupinový trénink, jenž probíhá pod dohledem instruktora a při kterém využíváme pouze váhu vlastního těla. Je to atletický, jednoduchý a vysoce intenzivní cvičební program. 

V porovnání s tím, na co jsme byli doposud ve fitcentrech zvyklí, je vidět markantní rozdíl.

Program  vytvořil  švýcarský prezentér, tanečník a terapeut Robert Steinbacher (Německo), jenž získal díky své škole BodyART bohaté zkušenosti s dětmi se speciálními potřebami. Hlavním úkolem totiž bylo pomáhat jim v pohybu a zlepšovat motorické funkce. Poté se rozhodl, že prostřednictvím různých cvičebních technik i léčebných postupů, známých z terapií, vyvine pohybovou školu i pro zdravé dospělé – BodyART s hlavní myšlenkou odpovědnosti za vlastní tělo a zaměřené se na jeho střed (core). Tu pak rozšířil právě na DeepWORK®, jenž je kromě vytrvalostního tréninku inspirovaný filozofiemi dálného východu.

Hodina DeepWORK® vychází z principu jin & jang a jejich rozdílných energií, které jsou v pohybu využívané – síla a relaxace, nádech a výdech, napětí a uvolnění. Program je tedy založen na dosažení rovnováhy jin & jang a na elementech země, dřeva, ohně, kovu a vody, které podle starodávného čínského učení představují dynamické kvality všeho dění v přírodě a pět základních pohybů.

DeepWORK® je dynamický trénink. Na základě předem stanovených principů hodina přechází energetickými fázemi, během kterých se střídá silová a kondiční zátěž, napětí a uvolnění. Cvičení maximálně zapojuje a protahuje svaly, formuje tělo a zároveň je to výborný kardio- vaskulární trénink. Důležitou úlohou cvičení je i obnova tělesné a duševní energie.

Lekce začíná v pomalém tempu, přechází do rychlejšího a vrací se zpět k pomalému tempu. Závěr patří relaxaci. DeepWORK® využívá sportovní specifické pohyby, atletické pohyby, pohyby a cvičení známé z posilování, ale i z běžného života.

Trénink je vhodný pro muže i ženy.

LEKTOR: Tereza Kucková

CERTIFIKACE: DeepWORK BASIC, DeepWORK instructor

FYZICKÁ NÁROČNOST: Nízká/Vysoká

CHOREOGRAFICKÁ NÁROČNOST: Nízká

Vytvořte si  web zdarma